SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 6936161
nr 693 6161
Bägare
silver. stämplar. Nils Limnelius (1797-1848) Stockholm 1797. Delvis förgylld. 455 g. , höjd: 21
Utrop:
7.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 18 april 2011
kl 17:19:11
18/4 16:05:28
18 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver